Липень 2017

Вівторок, 04 Липень 2017

З метою посилення заходів щодо боротьби з туберкульозом в актовому залі районної ради відбулося засідання координаційної ради

З метою посилення заходів щодо боротьби з туберкульозом в актовому залі районної ради відбулося засідання координаційної ради, куди були запрошені керівники та спеціалісти служб, яких стосується дана проблема та які в змозі посприяти у її вирішенні, а також медики. Вів засідання голова райради Ф.В. Сігал.

Ситуація, в якій опинився наш район – патова. Як повідомила районний фтизіатр І.І. Чебан, наш район посідає четверте місце серед районів області по захворюваності на туберкульоз. І це ще не вся статистика, адже обстежені далеко не всі мешканці нашого району. Не кращі цифри й у розрізі Одеської області, яка посідає друге місце в Україні.

Серед нас знаходяться особи, які мають запущену форму захворюваності на туберкульоз. Вони достатньо швидко розповсюджують його серед населення, що ще більше ускладнює ситуацію.

Як зазначила Ірина Іванівна, виявлення хворих на туберкульоз – це лише маленька частина роботи. Її складність – в обстеженні соціально неблагополучних верств населення, які часто відмовляються від нього. Та основна проблема полягає у лікуванні таких хворих. У Роздільній відсутнє стаціонарне відділення для хворих на туберкульоз запущених форм. А на даний момент на території міста та району проживає 30-35 осіб із відкритою формою туберкульозу (цифра постійно варіює, останні данні наводимо поруч).

У боротьбі з розповсюдженням туберкульозу в межах нашого району велику роль відіграє участь очільників міської, селищної та сільських рад. Тому голова районної ради Ф.В. Сігал та головний лікар КЗСВТГРР «Роздільнянський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» К.П. Кирпиченко закликали долучити для вирішення проблем із хворими на туберкульоз керівників громад, які мають більші важелі впливу на місцеву громаду.

-  Дане питання слід тримати під жорстким контролем та вживати негайних заходів, адже під загрозою опиняються жителі всього району. З 2013 року керівництвом РДА не проводилося жодного засідання стосовно ситуації з туберкульозом, а статистика у нас з кожним роком все гірша. Влада не має існувати окремо від медицини, – зазначив серед іншого голова райради.

Підсумовуючи нараду, Фелікс Володимирович рекомендував медикам підготувати відповідні листи на районне та обласне керівництво, в яких вказати можливі шляхи вирішення проблеми, а питання стосовно хворих із відкритою формою туберкульозу вирішувати на рівні судової влади – подати позови до суду щодо примусового їх лікування. Профільній комісії було доручено підготувати проект змін до районної цільової програми «Здоров’я».

Read more

Питання щодо небезпечної ситуації з підтоплення сел. Лиманське та с. Кучурган стоїть на жорсткому контролі у керівництва районної ради

20170630 141647


Питання щодо небезпечної ситуації з підтоплення сел. Лиманське та с. Кучурган стоїть на жорсткому контролі у керівництва районної ради та неодноразово порушувалось на сторінках нашого часопису. Так, наприкінці минулого тижня під головування очільника районної ради Ф.В. Сігала відбулась чергова робоча нарада щодо вирішення ситуації з підтоплення зазначених населених пунктів району.

Участь у заході прийняли заступник голови районної ради С.М.Крилов, депутати районної ради: Н.Г. Драгомирова, М.Ф. Іванов, А.В. Коваленко, О.І. Колесник, Л.І. Торбинська та директор Державного регіонального проектно-вишукувального інституту «УКРПІВДЕНДІПРОВОДГОСП» О.А.- Чижик

Після довготривалого обговорення Фелікс Володимирович звернувся до директора ДРПВІ «УКРПІВДЕНДІПРОВОДГОСП» з проханням провести розрахунки та виготовити проектно-кошторисну документацію «Заходи з підтоплення частини території с. Кучурган і сел. Лиманське та експлуатація гідротехнічних споруд Кучурганського водосховища» шляхом корегування попередньо складеного проекту. із наступними доповненнями: врахування інженерного захисту зазначених території; утримання гідротехнічних споруд; поновлення виробничих функцій та оснащення дренажної насосної станції зливних вод №2 смт. Лиманське; реконструкція насосної станції поливу ДГ «Кучурганське» в дренажну насосну станцію зливних вод с. –Кучурган.

Директор ДРПВІ «УКРПІВДЕНДІПРОВОДГОСП» О.А. Чижик доповів, що в 2003 році було розроблено Правила експлуатації Кучурганського водосховища, замовником якого виступила Кучурганська сільська рада. Матеріали розміщені в паспорті Кучурганського водосховища та повинні були пройти погодження у відповідних службах України та республіки Молдова. Але й досі, матеріали не погоджені, що не дає можливість легітимно використовувати даний документ для реалізації проекту.

Крім того, за результатами проведеної наради головою райради Ф.В. Сігалом було рекомендовано керівництву ПАТ «Укртелеком», Роздільнянського РЕМ ПАТ «Одесаобленерго» та УЕГГ в Роздільнянському районі надати перелік комунікацій, які знаходяться на території їх збереження в разі підтоплення. Лиманській селищній та Кучурганській сільській радам - створити комісію з метою виміру рівня води в каналах. А директору ДРПВІ «УКРПІВДЕНДІПРОВОДГОСП» в короткий термін надати дефектний акт та проектно-кошторисну документацію з аварійних робіт насосної станції та дамби для подальшого розгляду на засіданні профільної комісії райради.


20170630 145125


20170630 150145

 

Read more

Календар новин

<< < Липень 2017 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31