Запобігання проявам корупції

Запобігання проявам корупції

 

 Тепер отримати роз'яснення про наявність чи відсутність конфлікту інтересів при спільній роботі близьких осіб можна по телефону

Конфлікт інтересів

001 конфликт copy

Ви директорка школи, а ваш чоловік у цій же школі працює вчителем? У вас виникло питання чи не порушує ця ситуація обмеження спільної роботи близьких осіб, проте ви не знаєте куди з ним звернутися? Телефонуйте до Контакт-центру Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК).

Контакт-центр НАЗК розпочинає консультувати посадовців щодо обмежень спільної роботи близьких осіб, а також наявності чи відсутності конфлікту інтересів, пов'язаних зі спільною роботою близьких осіб, та інших осіб, яких між собою пов'язують позаслужбові стосунки.

 Тепер якщо у вас виникли сумніви щодо конфлікту інтересів через спільну роботу з близькими особами, ви можете оперативно проконсультуватись із фахівцями НАЗК. Раніше отримати таку інформацію можливо було лише надіславши письмовий запит для отримання роз'яснення.

 Як отримати консультацію:

 1. зателефонувати за номером +38(044) 200–06–94;

 2. прослухати автовідповідач та натиснути на телефоні "3";

 3. зачекати з'єднання з оператором.

 Контакт-центр працює з понеділка по п'ятницю, з 09:00 по 18:00.

 Нагадуємо, що Контакт-центр також консультує з інших питань, що пов'язані з юрисдикцією НАЗК. Наприклад, щодо фінансування та звітності політичних партій, питань, що стосуються викривачів та антикорупційного навчання.

 Докладніше про те як отримати консультацію від фахівців НАЗК: https://bit.ly/3DWg4Lm.

 

 

ДО УВАГИ МЕШКАНЦІВ РОЗДІЛЬНЯНСЬКОГО РАЙОНУ!

 

 

Як уповноваженому працювати з викривачами: НАЗК розробило практичний посібник Запобігання корупції

21 Липня 2021 року

 

000111 IMG 1125-scaled-600x332

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) розробило практичний посібник для уповноважених осіб з питань запобігання та виявлення корупції, які працюють у кожному органі влади. Посібник допоможе антикорупційним уповноваженим зрозуміти, як правильно та ефективно організувати свою роботу з викривачами. Він містить відповіді та ґрунтовні роз'яснення стосовно таких питань: хто такий викривач, його права та гарантії; повноваження антикорупційних уповноважених у сфері захисту прав викривачів та співпраця з викривачами; канали подання повідомлень; процедура прийняття та розгляду повідомлень; формування культури поваги до викривачів. Також у посібнику ви можете знайти  практичні додатки з інформацією, яка стане в нагоді як викривачам, так і уповноваженим.

Ознайомитися з посібником можна за посиланням.

 

Які видатки посадовці мають зазначити у повідомленні про суттєві зміни в майновому? Декларування

23 Липня 2021 року

 

000222key-2323278 1920-600x332

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) нагадує, якщо ви  займаєте відповідальне та особливо відповідальне становище або ваша посада пов'язана з високим рівнем корупційних ризиків, то маєте подавати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані. Повідомлення подається протягом 10 днів з моменту отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку на понад 50 прожиткових мінімумів (113,5 тис. грн у 2021 році). Наприклад, такими видатками можуть бути: оплата навчання,  лікування, косметичних чи туристичних послуг; придбання у власність, володіння, користування активів, зазначених у ч. 1 ст. 46 Закону (наприклад: нерухомість, авто, цінні папери, дорогоцінні прикраси); виконання договірних зобов'язань, у тому числі фінансових (боржником або кредитором за зобов'язанням); надання благодійної, матеріальної, фінансової допомоги; грошові внески на рахунок політичної партії; грошовий подарунок. Крім того, таким видатком може бути майно посадовця (за умови припинення права власності на нього), яке є: засобом платежу відповідно до умов договору (наприклад, є предметом договору міни (бартеру)); матеріальною підтримкою політичної партії у формі внеску; вкладом у статутний капітал товариства тощо. Як подати повідомлення? Повідомлення треба подати в електронному вигляді до Реєстру декларацій. Увійти до Реєстру можна за допомогою кваліфікованого електронного підпису за посиланням: https://portal.nazk.gov.ua/login.

Після входу до системи виконайте кілька простих кроків:

1. натисніть на кнопку «Нове повідомлення про суттєві зміни в майновому стані»;

2. ознайомтеся з правилами заповнення;

3. перейдіть до заповнення форми та внесіть усю необхідну інформацію;

4. натисніть на кнопку «Подати документ».

Ознайомитися докладніше з роз'ясненнями щодо повідомлення про суттєві зміни у майновому стані можна за посиланнямhttps://bit.ly/3yRiPKy. 

Уповноважена особа з питань запобігання та виявлення корупції у виконавчому апараті Роздільнянської районної ради Одеської області: начальник юридичного відділу виконавчого апарату Роздільнянської районної ради Панчошенко Марія Петрівна

 

1 січня 2021 року розпочинається щорічна кампанія декларування, яка триватиме до 31 березня 2021 року

 

РОЗ'ЯСНЕННЯ від 03 лютого 2021 року

щодо застосування окремих положень Закону України "Про запобігання корупції" стосовно заходів фінансового контролю (подання декларацій та повідомлень про суттєві зміни в майновому стані)

 

Про внесення зміни до статті 59-1 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо врегулювання конфлікту інтересів у діяльності депутатів місцевих...

Документ 1258-IX, чинний, поточна редакція — Прийняття від 19.02.2021

(  Остання подія — Набрання чинності, відбулась 18.03.2021. Подивитися в історії? )

 

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення зміни до статті 59-1 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо врегулювання конфлікту інтересів у діяльності депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів

Верховна Рада України постановляє:

         1. Статтю 59-1 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., № 24, ст. 170; 2014 р., № 49, ст. 2056) викласти в такій редакції:

"Стаття 59-1. Конфлікт інтересів

        1. Сільський, селищний, міський голова, секретар, депутат сільської, селищної, міської ради, голова, заступник голови, депутат районної, обласної, районної у місті ради публічно повідомляє про конфлікт інтересів, який виник під час участі у засіданні ради, іншого колегіального органу (комісії, комітету, колегії тощо), відповідному колегіальному органу та не бере участі у розгляді, підготовці та прийнятті рішень відповідним колегіальним органом.

       2. Якщо неучасть осіб, зазначених у частині першій цієї статті, у прийнятті рішення призведе до втрати повноважності відповідної ради, іншого колегіального органу, особи, у яких наявний конфлікт інтересів, беруть участь у прийнятті радою, іншим колегіальним органом рішення, за умови публічного самостійного повідомлення про конфлікт інтересів під час засідання колегіального органу.

       3. Якщо повідомлення про конфлікт інтересів здійснено на засіданні ради, іншого колегіального органу, інформація про таке повідомлення обов'язково вноситься до протоколу засідання ради, іншого колегіального органу".

       4. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Президент України  В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ

м. Київ

19 лютого 2021 року   № 1258-IX

 

Конфлікт інтересів

19 Березня 2021 року

Учора, 18 березня, набрав чинності Закон України від 19.02.2021 № 1258–IX. Він дозволить ефективно врегульовувати конфлікт інтересів у сільських, селищних, міських голів, секретарів, депутатів сільської, селищної, міської ради, голів, їх заступників, депутатів районних, обласних та районних у містах рад. Ознайомитися із законом можливо за посиланням.

Відтепер такі особи у разі виникнення конфлікту інтересів можуть брати участь у засіданні ради, іншого колегіального органу (комісії, комітету, колегії тощо) лише за умови:

- що їх неучасть призведе до неможливості прийняття рішень колегіальним органом;

- публічного самостійного повідомлення про конфлікт інтересів під час засідання цього органу.

Раніше ж місцевий депутат або посадовець міг брати участь у розгляді, підготовці та прийнятті рішень на засіданнях місцевих рад , просто оголосивши про конфлікт інтересів під час засідання колегіального органу.

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) підкреслює, що врегулювання цього питання стало можливим завдяки спільній діяльності Верховної Ради, Президента та НАЗК.

Так, у серпні 2020 року відповідний законопроєкт (№ 3034а) був ініційований групою народних депутатів. Вивчивши цей законопроект, НАЗК дійшло висновку, що він потребує суттєвого доопрацювання, та запропонувало редакцію ст. 59–1 Закону України «Про місцеве самоврядування», яка насправді змогла б усунути проблеми у врегулюванні конфлікту інтересів у діяльності місцевих депутатів та посадовців.

Проте, профільний Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування не врахував позицію НАЗК. Не врахувала її і Верховна Рада, ухваливши 3 грудня 2020 року законопроект у первинній редакції.

НАЗК, як центральний орган виконавчої влади, до компетенції якого належать питання, що регулюються прийнятим Законом, звернулося до Президента із проханням застосувати право вето щодо прийнятого Закону із пропозицією викласти ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування» у редакції, розробленій НАЗК.

29 грудня 2020 року Президент застосував право вето та повернув Закон до Верховної Ради із пропозиціями, заснованими на аргументах і офіційній позиції НАЗК.

19 лютого цього року Верховна Рада проголосувала за законопроєкт із пропозиціями Президента України.

 

ДО ВІДОМА СУБ'ЄКТІВ ДЕКЛАРУВАННЯ

31.03.2021 закінчується термін подання щорічних декларацій та декларацій після звільнення за 2020 рік.

Оновлені роз'яснення, матеріали, сервіси та інструменти щодо заповнення е – декларацій:

- матеріали щодо заповнення е-декларацій, які розміщені на веб-сайті Національного агентства: https://wiki.nazk.gov.ua/category/deklaruvannya/;

- роз'яснення Національного агентства щодо е-декларування із можливістю пошуку по тексту: http://bit.ly/3a2Rlbt;

- онлайн курс, який допоможе заповнити е-декларацію «Просто про е-декларування»: https://cutt.ly/8zM6rtV;

- ресурси сторінки Офісу розбудови доброчесності, де можна дізнатися як правильно заповнювати е-декларації й отримати відповіді на запитання «що, де, коли і як?»: https://cutt.ly/yz1usdu;

- ресурси сторінки Facebook Офісу розбудови доброчесності: https://www.facebook.com/prosvita.nazk;

- ресурси сторінки Facebook Національного агентства: https://www.facebook.com/NAZKgov;

- ресурси Telegram каналу Національного агентства: https://t.me/NAZK_gov_ua;

- дані контакт-центру для допомоги декларантам: +38(044)200–06–94 та електронної скриньки для вирішення технічних питань:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .

 

Доводимо до відома суб'єктів декларування положення законодавства щодо персональної відповідальності особи за порушення вимог фінансового контролю:

- за умисне неподання суб'єктом декларування е-декларації передбачена кримінальна відповідальність у вигляді штрафу від 2500 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадських робіт на строк від 150 до 240 годин, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років (ст. 366-3 Кримінального кодексу України, діє з 30.12.2020);

- за несвоєчасне подання без поважних причин декларації передбачена адміністративна відповідальність у вигляді накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

 

Відповідальність суб’єктів декларування положення законодавства щодо персональної відповідальності особи за порушення вимог фінансового контролю.

НАГАДУВАННЯ ЩОДО ПОДАЧІ Е-ДЕКЛАРАЦІЙ ДО 01 КВІТНЯ 2021 РОКУ

 

 

 

 

Календар новин

<< < Січень 2022 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31