Обговорюємо проект нового районування Одеської області


01 вересня 2019 року відбулося депутатське обговорення теми "Нове районування Одеської області"


5 лютого 2015 року Верховною Радою України прийнято Закон Україи "Про добровільне об'єднання територіальних громад", який набув чинності з 16 березня 2015 року, наразі відбувається процес обговорення під час якого має бути знайдено шляхи реалізації зазначеного Закону. Цим Законом передбачено, що об'єднання територіальних громад сіл, селищ, міст здійснюється з дотриманням таких принципів: конституційності та законності; добровільності; економічної ефективності; державної підтримки; прозорості та відкритості; відповідальності.

 

Міжвідомча регіональна робоча група створена розпорядженням Одеської обласної державної адміністрації від 29.03.2019 року №426/А-2019 «Про утворення міжвідомчої регіональної робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів Одеської області», керуючись Методичними рекомендаціями щодо критеріїв формування адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального (районного) рівня ( надалі – Методичні рекомендації) розробленими Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України винесла для інформування вищезазначеного Міністерства проект розподілу Одеської області на 4 райони : Одеський, Білгород-Дністровський, Ізмаїльський, Подільський.

 

При цьому не враховані наступні положення Методичних рекомендацій стосовно мешканців Захарівського, Ширяєвського, Миколаївського, Березівського, В.Михайлівського, Іванівського та Роздільнського районів, а саме:

 

п.6 «зона доступності визначається по автомобільних дорогах з твердим покриттям на відстані до 60 кілометрів від межі адміністративного центру ОСР (району)»

 

п. 8 «Якщо на територіях, розташованих за межами зон доступності адміністративних центрів ОСР, визначених згідно з критеріями, встановленими у пункті 5 цих Методичних рекомендацій, постійно проживає більше, ніж 150 тисяч осіб:

 

1) на таких територіях може бути сформовано іншу (інші) ОСР (райони) з урахуванням критеріїв, встановлених у пункті 4 цих Методичних рекомендацій

 

Тобто згідно п. 4 Методичних рекомендацій ОСР (район) відповідає таким критеріям:

 

1) територія ОСР є компактною, географічно цілісною та нерозривною (відсутність територіальних анклавів та ексклавів);

 

2) чисельність постійного населення ОСР становить, як правило, не менше, ніж 150 тисяч осіб.

 

Враховуючи вищевикладене, надаємо свої пропозиції щодо адміністративно-територіального устрою Одеської області в плані нового районування (Додаток).

 

Тобто, ми пропонуємо створити на території Одеської області 5 районів (замість 4 запланованих): Подільський, Одеський, Білгород-Дністровський, Ізмаїльський та Роздільнянський. До складу Роздільнянського ОСР (району) включити наступні діючи райони: Захарівський, Ширяєвський, Миколаївський, Березівський, В.Михайлівський, Іванівський та Роздільнський райони. Що надасть зокрема можливість за умови створення 5-го району (Роздільнянського) рівномірно розподілити райони за кількістю населення, а саме:

 

- Одеський ОСР (район) — 1270449 мешканців,

 

- Подільський ОСР (район) — 218507 мешканців,

 

- Роздільнянський ОСР (район) — 213852 мешканці,

 

- Білгород-Дністровський ОСР (район) — 234107 мешканців,

 

- Ізмаїльський ОСР (район) — 215106 мешканців.

 

Відповідно до п. 5 Методичних рекомендацій визначити адміністративним центром місто Роздільна, як таке місто,чисельність постійного населення якого найбільша.

 

Зокрема вже сьогодні в Роздільнянському районі працюють об'єднані міжрайонні державні структури: Прокуратура, Центр надання послуг, пов'язаних з використанням автомобільних засобів, з обслуговування м. Теплодар, Великомихайлівського, Біляївського та Захарівського районів, підпорядковий Роздільнянський відділ поліції Головного управління національної поліції в Одеській області, який обслуговує декілька районів. Отже ці обставини також говорять про необхідність об'єднання навколо Роздільнянського району.

 

В м. Роздільна функціонує районна Дитячо-юнацька спортивна школа, знаходиться сучасний районний стадіон "Спартак", який було реконструйовано в 2004 році і зараз він може примати майже 3,5 тисячі глядачів одночасно. На нашому стадіоні проходять змагання не тільки районного чи обласного рівнів, але і навіть державні.

 

Роздільнянський район має найбільш розвинуту інфраструктуру — по території району проходять два транспортних коридори через одну з найбільших вузлових залізничних станцій України — Роздільна-Сортувальна, яка входить до складу Одеської залізниці. Тут формуються потяги на Молдову, Західну Європу, Київ, морські порти. Після введення в дію в 2004 році нового європейського рівня вокзального комплексу платформи можуть одночасно приймати навіть 3 потяги, що йдуть в різних напрямках. Також через територію району проходять дві загально-державні автомобільні траси — Одеса - Київ та Одеса - Кишинів. Це робить Роздільну, як адміністративний центр новоствореного Роздільнянського району, найбільш доступною, що підвищує можливість мешканців вчасно отримати будь яку необхідну послугу.

 

Одним з найважливіших показників сумісної роботи стало створення Госпітального округу №4 Одеської області з центром в місті Роздільна, що також поліпшує демографічну ситуацію, зберігає і зміцнює здоров'я населення.

 

На території району функціонують 8 промислових підприємств, в економіці району провідне місце займає сільське господарство, основу якого складають 25 приватних та 242 фермерські господарства. Всього в районі працює більш ніж 350 виробників товарної сільськогосподарської продукції.

 

Все це робить Роздільнянський район найбільш привабливим для інвесторів, оскільки наявність розвинутої транспортної інфраструктури забезпечує не тільки можливість безперешкодного доступу інвесторам, але й гарантує мешканцям району вільне та повноцінне використання рбочого потенціалу, що в свою чергу має зменшити навантаження на соціальну сферу району.

 

Враховуючи всі наведені обставини, питання створення нового об'єднаного Роздільнянського району необхідно направити до вищих органів влади для прийняття позитивного рішення.


IMG-2cd76dc15473c4e7dccd097cde52faad-V copy_copy_copy_copy


IMG-46727841cbd48444bd0c0f0a30c0db5b-V copy_copy_copy


Нещодавно у глядацькій залі районного Палацу культури відбулася чергова зустріч заступника голови районної ради Сергія Крилова, директора КП «Роздільнатеплокомуненерго» Віктора Бакланова, фахівців цього підприємства, підрядної організації, що виконує ремонтні роботи, представників технагляду з працівниками Палацу культури та активістами Роздільнянського ра­йону.

Порушувалися питання щодо капітального ремонту зали і проекту, відповідно до якого ведуться роботи. Активістів та культпрацівників цікавили питання щодо якості робіт, естетичного вигляду зали, акустики тощо, адже ремонту зали чекали багато років.

У ході зустрічі заступник голови районної ради Сергій Крилов відзначив, що пропозиція про візуалізацію об’єкта є слушною. Як відзначили фахівці КП «Роздільнатеплокомуненерго», це потребує додаткового фінансування, про що повідомив проектант у телефонному режимі.

Спеціалісти також надали пояснення щодо інших хвилюючих питань, зокрема, про звучання та врахування умов задля його забезпечення.

Дискусія була досить гострою. Порушені питання наразі вивчаються.


0000DSCN1110


0000DSCN1119


000DSCN1111


000DSCN1115


Календар новин

<< < Січень 2022 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31