29. 01. 2019 року відбулася Координаційна рада з питань місцевого самоврядування при голові Роздільнянської районної ради, за участю голів органів місцевого самоврядування.

29. 01. 2019 року відбулася Координаційна рада з питань місцевого самоврядування при голові Роздільнянської районної ради, за участю голів органів місцевого самоврядування.

            На початку голова районної ради Сігал Фелікс Володимирович подякував усім за підтримку та делегування коштів до районного бюджету на вирішення нагальних питань у минулому році й зауважив, що готовий до співпраці й цього року. Адже, незважаючи на певні здобутки у 2018 році, є низка питань та задумів, які потребують реалізації у майбутньому. Актуальним для Роздільнянського району є організація роботи та матеріально – технічного забезпечення медичних закладів.

Про стан охорони здоров’я в Роздільнянському районі та спільні дії з органами місцевого самоврядування доповів Григорій Володимирович Свадковський, заступник головного лікаря комунального некомерційного підприємства спільної власності територіальних громад Роздільнянського району «Роздільнянський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» зауважив, що виявлення хворих на туберкульоз – це лише маленька частина роботи. Її складність – в обстеженні соціально неблагополучних верств населення, які часто відмовляються від нього. Та основна проблема полягає у лікуванні таких хворих. У Роздільній відсутнє стаціонарне відділення для хворих на туберкульоз запущених форм.

У боротьбі з розповсюдженням туберкульозу в межах нашого району велику роль відіграє участь очільників міської, селищної та сільських рад. Тому голова районної ради Ф.В. Сігал закликав долучити для вирішення проблем із хворими на туберкульоз керівників громад, які мають більші важелі впливу на місцеву громаду та винайти можливість співфінансування.

Також Григорій Володимирович нагадав, що в країні триває кампанія з укладанням договорів з сімейним лікарем. Жителі нашого міста і району теж мають активно долучатися до неї, аби в подальшому мати змогу отримувати безкоштовний пакет медичних послуг, гарантованих державою. У зв’язку з цим гостро постає питання щодо укомплектованості сімейними лікарями закладів первинної медицини. У деяких селах району лікарів немає зовсім.

Фелікс Володимирович зауважив, що питання щодо укомплектованості кадрами амбулаторій порушувалось в минулому році. Необхідно ініціювати зустріч з керівниками медичних закладів Одеси та області з метою залучення молодих спеціалістів. Голови органів місцевого самоврядування висловили готовність посприяти у розв’язанні питання забезпечення житлом. Яскравим прикладом є придбання відомчого житла для сімейного лікаря на території Яковлівської сільської ради.

Про ситуацію з туберкульозом детальніше доповіла Чебан Ірина Іванівна, фтизіатр КЗ «Роздільнянська центральна районна лікарня», яка відзначила, що рівень захворюваності, у порівнянні з минулими роками, виріс. У Цьому є позитивний момент – це свідчить про те, що навчилися діагностувати туберкульоз, який має різні прояви і є дуже небезпечною хворобою. Проте, актуальним залишається питання лікування пацієнтів, яким потрібно доставляти ліки, а медпрацівників не вистачає.

Всі присутні обговорили можливість залучення до доставки препаратів соціальних працівників, проте дійшли згоди, що питання потребує детального вивчення. Фелікс Володимирович запропонував організувати роботу виїзного флюорографа, щоб жителі району мали можливість обстежитись на місці.

Також виступила Тетяна Миколаївна Муравська, яка повідомила про реалізацію реформи медичних закладів вторинної допомоги. Як відомо ЦРЛ стала центром госпітального округу. Тетяна Миколаївна подякувала за допомогу в придбанні лапроскопічної стійки, а також за інші необхідні інвестиції для розвитку лікарні, завдяки чому це стало можливим. У цьому році лікарня потребує допомоги в організації приймального відділення для екстрених хворих, де повинні бути ренген, апарат УЗД, електрокардіограф та інше обладнання для швидкої діагностики.

Ф.В. Сігал звернувся з проханням в подальшому підтримувати ЦРЛ, аби забезпечити гідний рівень надання медичних послуг.

Про стан утримання загальноосвітніх закладів Роздільнянського району та спільні дії з органами місцевого самоврядування доповів Микола Дмитрович Сухой, директор комунальної установи спільної власності територіальних громад Роздільнянського району «Роздільнянський районний центр забезпечення та обслуговування закладів і установ освіти», що в минулому році було багато зроблено для шкіл та НВК району. Незважаючи на складну ситуацію з протипожежною безпекою, завдяки підтримці районної ради, депутатського корпусу районної ради та органів місцевого самоврядування Роздільнянського району, вдалося не лише вирішити питання протипожежної безпеки в закладах освіти, а й де в чому покращити їхній матеріально – технічний стан, відповідно до вимог Нової української школи. Микола Дмитрович висловив сподівання на примноження позитивних здобутків у сфері освіти в 2019 році.

Про стан доріг Роздільнянського району та спільні дії з органами місцевого самоврядування доповів Фелікс Володимирович Сігал, голова районної ради, який зауважив, що в цьому напрямку разом з депутатами районної ради прийнято чимало звернень до вищих органів влади, але багато ділянок доріг залишаються в поганому стані. Тож, робота задля поліпшення цієї ситуації триватиме.

Календар новин

<< < Січень 2022 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31