09 лютого 2018 року о 14.00 в приміщенні Кучурганської сільської ради Розільнянського району Одеської області, за ініціативи голови Роздільнянської районної ради Ф.В. Сігала, відбулася чергова нарада щодо ситуації з підтопленням населених пунктів Кучург


DSCN9748

09 лютого 2018 року о 14.00 в приміщенні Кучурганської сільської ради Розільнянського району Одеської області, за ініціативи голови Роздільнянської районної ради Ф.В. Сігала, відбулася чергова нарада щодо ситуації з підтопленням населених пунктів Кучурганської сільської та Лиманської селищної рад. Участь в ній взяли представники Департаменту екології та природних ресурсів Одеської обласної державної адміністрації, державного агентства водних ресурсів України Державного регіонального проектно-вишукувального інституту «УКРПІВДЕНДНІПРОВОДГОСП», а також заступник голови Роздільнянської районної ради С.М. Крилов, депутат районної ради, голова постійної комісії з питань спільної власності територіальних громад району, приватизації комунальної власності, регіонального розвитку, будівництва, транспорту, зв’язку, промислової політики, паливно-енергетичного комплексу, енергозбереження та житлово-комунального господарства, підтримки і розвитку підприємницької діяльності, торговельного і побутового обслуговування населення О.І. Колесник, голова Кучурганської сільської ради А.П. Левицький, голова Лиманської селищної ради О.С. Євтодій та і представники міністерства сільського господарства та природних ресурсів Придністров’я та ЗАО «Молдавська ГРЕС»..

         Питання щодо підтоплення у Кучургані та Лиманському – досить актуальне, оскільки непідконтрольна зміна рівня води водосховища призводить до руйнування дамби та можливого затоплення місцевості, а це більш 90 житлових будинків селища Лиманське та 380 будинків села Кучурган, в яких мешкає близько 1500 чоловік. Дренажна система, насосні станції та дамба Кучурганського водосховища потребують капітального ремонту.

З метою запобігання загрози підтоплення районна рада ініціювала виготовлення проектно-кошторисної документації на аварійно-відновлювальні роботи зазначених споруд, вартість яких складає більш 10 млн.грн. Це питання тримається на контролі і керівництво органу місцевого самоврядування району постійно звертається до вищих органів влади задля пошуку його фінансування. Адже в зоні підтоплення – наші громадяни, їхні домівки та майно.

Окремо голова районної ради звернув увагу учасників наради на те, що з 1965 року Молдавська ГРЕС використовує води Кучурганського лиману в господарській діяльності як первинний ресурс для охолодження та для пару, що обертає турбіни підприємства. А дотримання належного рівня води водосховища забезпечується дренажними насосними станціями зливних вод , витрати на утримання яких здійснюються за рахунок місцевих бюджетів Кучурганської сільської та Лиманської селищної рад. Їх сума тільки за 2017 рік склала 267,4 тис.грн., а це не малі кошти. Тому враховуючи зазначене, Ф.В. Сігал Ф.В поставив питання перед представниками Молдавської ГРЕС та відомчим міністерством Придністров’я щодо можливої компенсації сільським радам витрат на утримання дренажних споруд .

Крім цього, учасники зустрічі відзначили, що питання, пов’язані з цим водним об’єктом є актуальними, адже це – прикордонна територія. Тому як наголосив голова районної ради Ф.В. Сігал «є необхідність в розробці та затвердженні Паспорту - певних правил щодо використання сторонами Кучурганського лиману, як його називають місцеві жителі.»

         Також слід зауважити, що багато уваги приділили обговоренню можливого документу, щодо проекту якого поінформував начальник відділу водогосподарських обґрунтувань по природокористуванню державного агентства водних ресурсів України Державного регіонального проектно-вишукувального інституту «УКРПІВДЕНДНІПРОВОДГОСП» В.Б. Єгоращенко.       

DSCN9742

 

Календар новин

<< < Січень 2022 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31