З метою посилення заходів щодо боротьби з туберкульозом в актовому залі районної ради відбулося засідання координаційної ради

З метою посилення заходів щодо боротьби з туберкульозом в актовому залі районної ради відбулося засідання координаційної ради, куди були запрошені керівники та спеціалісти служб, яких стосується дана проблема та які в змозі посприяти у її вирішенні, а також медики. Вів засідання голова райради Ф.В. Сігал.

Ситуація, в якій опинився наш район – патова. Як повідомила районний фтизіатр І.І. Чебан, наш район посідає четверте місце серед районів області по захворюваності на туберкульоз. І це ще не вся статистика, адже обстежені далеко не всі мешканці нашого району. Не кращі цифри й у розрізі Одеської області, яка посідає друге місце в Україні.

Серед нас знаходяться особи, які мають запущену форму захворюваності на туберкульоз. Вони достатньо швидко розповсюджують його серед населення, що ще більше ускладнює ситуацію.

Як зазначила Ірина Іванівна, виявлення хворих на туберкульоз – це лише маленька частина роботи. Її складність – в обстеженні соціально неблагополучних верств населення, які часто відмовляються від нього. Та основна проблема полягає у лікуванні таких хворих. У Роздільній відсутнє стаціонарне відділення для хворих на туберкульоз запущених форм. А на даний момент на території міста та району проживає 30-35 осіб із відкритою формою туберкульозу (цифра постійно варіює, останні данні наводимо поруч).

У боротьбі з розповсюдженням туберкульозу в межах нашого району велику роль відіграє участь очільників міської, селищної та сільських рад. Тому голова районної ради Ф.В. Сігал та головний лікар КЗСВТГРР «Роздільнянський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» К.П. Кирпиченко закликали долучити для вирішення проблем із хворими на туберкульоз керівників громад, які мають більші важелі впливу на місцеву громаду.

-  Дане питання слід тримати під жорстким контролем та вживати негайних заходів, адже під загрозою опиняються жителі всього району. З 2013 року керівництвом РДА не проводилося жодного засідання стосовно ситуації з туберкульозом, а статистика у нас з кожним роком все гірша. Влада не має існувати окремо від медицини, – зазначив серед іншого голова райради.

Підсумовуючи нараду, Фелікс Володимирович рекомендував медикам підготувати відповідні листи на районне та обласне керівництво, в яких вказати можливі шляхи вирішення проблеми, а питання стосовно хворих із відкритою формою туберкульозу вирішувати на рівні судової влади – подати позови до суду щодо примусового їх лікування. Профільній комісії було доручено підготувати проект змін до районної цільової програми «Здоров’я».

Календар новин

<< < Травень 2021 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31