Звіт голови Роздільнянської районної ради

Звіт

Голови Роздільнянської районної ради Сергія Миколайовича КРИЛОВА про діяльність за період з березня 2011 року по березень 2012 року.

 

Відповідно до пункту 17 статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» голова районної ради щорічно звітує перед радою про свою діяльність. Саме життя теж диктує його необхідність, в першу чергу, перед всіма жителями району. Для цього існує ціла низка важливих змін, які відбулись з виборами в березні 2010 року. Депутатський корпус районної ради, а це сьогодні 40 депутатів, вперше обрано відповідно до змішаної системи виборів за виборчими списками від організацій політичних партій та по мажоритарним округам. Склад районної ради нинішнього скликання складають 22 депутати від Партії регіонів, 9 - від Народної партії, 4 - від політичної партії «Сильна Україна» , 2 - від ВО «Батьківщина», 2 - від політичної партії «Наша Україна», 1 - від Соціалістичної партії України.

На початку звіту хочу подякувати громаді, депутатам, сільським, селищним радам, всім установам і організаціям, всім тим, хто доклав своїх зусиль для забезпечення  злагодженої роботи районної ради, підвищуючи тим самим  авторитет органів  місцевого самоврядування. За рік, що минув з березня 2011 року, депутатський корпус довів свою зрілість, здатність працювати продуктивно, знаходити виважені шляхи вирішення питань. Розуміння, що інтереси громадян вищі за політичні амбіції, дозволило депутатам знайти спільну мову і спільно працювати на благо Роздільнянського району. Сьогодні не буде перебільшенням сказати, що ми маємо дієздатну районну раду високого інтелектуального і професійного рівнів. Серед депутатів – керівники підприємств, представники охорони здоров’я, підприємці, працівники органів виконавчої влади та викладачі.

Згідно із Законом України «Про статус депутатів місцевих рад», депутати районної ради на основі єдності поглядів або партійного членства об’єднались у депутатські фракції. До речі, в районній раді їх три, а саме: фракція Партії регіонів (керівник А.Г. Бриков), фракція «Сильна Україна» (голова Т.М. Міхова), фракція Народної партії (голова Л.В. Марців). Новизною роботи депутатів районної ради є те, що згідно із Законом України «Про статус депутатів місцевих рад», депутат районної ради може мати помічників-консультантів. На сьогоднішній день у районній рад VI скликання зареєстровано 17 помічників-консультантів, що дає змогу депутатам районної ради значно краще взаємодіяти з сільськими, селищною радами нашого району, виконувати передвиборні програми та свої зобов’язання перед виборцями.

Кожен депутат районної ради працює в тій чи іншій постійній комісії районної ради, яких всього вісім. Очолюють постійні комісії депутати-лідери: Леонід Дмитрович Швець, член Партії регіонів, очолює постійну комісію з питань регламенту, депутатської діяльності, етики та гласності, розвитку місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою; Іван Миколайович ДВОРНИК, член Народної партії, голова постійної комісії з бюджету, банківської діяльності та фінансово-економічних питань; Василь Іванович ПИСАРЕНКО, член Партії регіонів, голова постійної комісії з  питань аграрної політики і земельних відносин, будівництва, транспорту і зв’язку; Ігор Тимофійович БИЧКОВ, член Партії регіонів, голова постійної комісії з питань освіти, культури, молодіжної політики, фізичної культури і спорту, охорони здоров’я та соціального захисту населення; Віктор Володимирович ЧОРНИЙ, член Партії регіонів, голова постійної комісії з питань промислової політики, паливно-енергетичного комплексу, енергозбереження та житлово-комунального господарства; Олег Олексійович СТАВНИЧИЙ, член Партії регіонів, голова постійної комісії з питань спільної власності територіальних громад району, приватизації комунальної власності, забезпечення законності та громадського порядку; Руслан Миколайович ВОЛОЩЕНКО, член політичної партії «Сильна Україна», голова постійної комісії з питань регуляторної політики, підтримки і розвитку підприємницької діяльності, торговельного і побутового обслуговування населення; Павло Павлович ЛІПНЯГОВ, член Партії регіонів, голова постійної комісії з питань екології, природокористування, надзвичайних ситуацій і ліквідації їх наслідків.

Але, як не прикро, не всі депутати виконують свої депутатські обов’язки належним чином. Так, є депутати, які взяли участь лише у половині засідань сесій районної ради, що не надає можливості мешканцям територіальних громад району отримувати їх підтримку.

Практика показала, що левова частка роботи з розгляду питань відбувається на засіданнях постійних комісій, які діють згідно із загальним планом роботи ради, Положенням про постійні комісії районної ради та іншими нормативними актами. Засідання всіх восьми постійних комісій проводяться відкрито і гласно. В роботі постійних комісій вже склалась система, яка особливо результативна в період підготовки питань на пленарні засідання ради. При підготовці питань на сесію райради в комісіях обов’язково проходить їх обговорення і питання виносяться на розгляд сесії тільки після позитивного висновку комісій. Хотілося би також зазначити, що в комісіях розглядаються не тільки ті питання, що безпосередньо стосуються профільного напрямку тієї чи іншої комісії, а й інші, які плануються на розгляд сесії. Депутати вважають, що кожне рішення повинно прийматись тільки в інтересах виборців, тому позитивно оцінити його має абсолютна більшість депутатів райради. Обговорення в постійних комісіях ніколи не обмежується часом, а в разі неузгодженості – взагалі знімається з розгляду до прийняття остаточного, зваженого рішення. Коли ж така підтримка-погодження є, на засіданні сесії питання ухвалюється практично без зайвих суперечок.

Слід зазначити, що ефективно працювала у звітному періоді Президія районної ради. Протягом року проведено 14 засідань, на яких розглядалися питання щодо економічного розвитку району, бюджетні питання, питання соціального захисту населення, суспільно-політичної ситуації в районі, підготовки до роботи в осінньо-зимовий період об’єктів житлово-комунального господарства, формування порядку денного сесій районної ради тощо. До складу Президії входять: голова райради, його заступник, голови постійних комісій райради та уповноважені керівники депутатських фракцій. Слід звернути увагу, що засідання Президії райради тривають більше часу, ніж, безпосередньо, засідання сесій райради. Деякі питання доопрацьовуються Президією, що надає змогу формувати узгоджений порядок денний сесій.

Виконавчий апарат, президія райради, які є координаторами роботи депутатського корпусу, визначили для себе і дотримуються в щоденній роботі основних напрямів діяльності, що полягають у наступному: розвиток народовладдя, демократизація суспільних відносин, зміцнення української державності на місцевому рівні. Ці напрями втілюються в життя шляхом сприяння організації роботи сільських, селищної рад, спрямування діяльності депутатського корпусу районного рівня на вирішення конкретних справ.

У звітному періоді проведено 13 пленарних засідань одинадцяти сесій райради, на яких розглянуто та прийнято 210 рішень. На даний час на контролі райради перебуває 267 рішень. Розглянуто низку життєво важливих для виборців нашого району питань, серед яких: про районний бюджет та хід його виконання; про стан підготовки житлово-комунального, паливно-енергетичного господарств та соціальної сфери району до роботи в осінньо-зимовий період 2011-2012 років; про Програми соціально-економічного та культурного розвитку району на 2011-2012 роки; про звіт райдержадміністрації про виконання програм соціально-економічного і культурного розвитку району на 2010, 2011 роки.

За звітний період, в порядку контролю, на пленарних засіданнях розглянуто виконання низки раніше прийнятих рішень районної ради: про виконання райдержадміністрацією делегованих їй райрадою повноважень; про виконання програми соціального захисту та медичного забезпечення ветеранів війни; про аналіз ефективності використання та забезпечення зберігання майна спільної власності територіальних громад Роздільнянського району; про виконання плану роботи райради на 2011 рік тощо; про хід реалізації в районі соціальної цільової програми «Милосердя в дії» та районної програми розвитку системи реабілітації та трудової зайнятості осіб з обмеженими фізичними можливостями.

За звітний період розглянуто та затверджено 14 районних програм, спрямованих на вирішення низки соціальних питань у районі. Серед них: «Культура Роздільнянщини на 2012-2015 роки», «Тваринництво Роздільнянського району на 2012-2015 роки», «Розвиток освіти Роздільнянського району на 2012-2014 роки», «Молодь Роздільнянщини на 2012-2015 роки», «Підтримка і розвиток територіальних громад району на 2012-2015 роки», «Шкільний автобус на 2011-2013 роки» та інші.

Традиційно хочеться відзначити роботу членів постійної комісії з питань спільної власності територіальних громад району, приватизації комунальної власності, забезпечення законності та громадського порядку (голова комісії О.О. Ставничий), на долю якої випало 50 % питань, розглянутих за звітний період на пленарних засіданнях райради. Основними з них були питання впорядкування орендних відносин, вдосконалення роботи комунальних підприємств та інші.

Майно спільної власності було сформовано в жовтні 1992 року в процесі розмежування державної і комунальної власності, а перелік об’єктів, затверджений рішенням сесії райради від 25 січня 2002 року № 218-XXIII «Про передачу із спільної власності територіальних громад Роздільнянського району у комунальну власність міста, селища, сіл та прийняття із комунальної власності міста, селища, сіл у спільну власність територіальних громад Роздільнянського району окремих об’єктів соціальної інфраструктури». До речі, на сьогоднішній день об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ району, управління якими здійснює райрада, нараховується 92, в тому числі один майновий комплекс. Частина об’єктів здається в оренду. Слід зауважити, що не всі об’єкти спільної власності територіальних громад сіл, селища, міста Роздільнянського району мають необхідну технічну документацію та правовстановлюючі документи, зокрема це стосується загальноосвітніх шкіл. Тому одним з основних напрямків роботи ради є забезпечення об’єктів власності правовстановлюючими документами.

Відповідно до чинного законодавства України, за пропозицією постійної комісії районної ради проводилася безоплатна передача та здача в оренду об’єктів до державної та комунальної власності рад, проводилося списання з балансу фізично і морально зношених основних засобів. З цього приводу районною радою прийнято 48 рішень. Як свідчить аналіз, за 2011 рік та початок 2012 року загальноосвітніми школами, комунальними підприємствами було укладено 11 договорів оренди. За звітний період від здачі в оренду комунального майна орендодавці отримали 748 257,36 грн. При цьому, до районного бюджету перераховано 60,0 тис. грн. Від продажу майна до районного бюджету надійшло 120 тис. грн.

Районною радою за звітний період були прийняті рішення стосовно долі колишнього військового аеропорту «Лиманське», а саме: від 6 травня 2011 року № 116-VI «Про вступ Роздільнянської районної ради до складу учасників товариства з обмеженою відповідальністю «Міжнародний аеропорт «Лиманське»; від 14 липня 2011 року № 141-VI «Про внесення змін та доповнень до рішення районної ради від 6 травня 2011 року № 116-VI «Про вступ Роздільнянської районної ради до складу учасників товариства з обмеженою відповідальністю «Міжнародний аеропорт «Лиманське»; від 30 серпня 2011 року № 162-VI «Про внесення змін та доповнень до рішення районної ради від 6 травня 2011 року № 116-VI «Про вступ Роздільнянської районної ради до складу учасників товариства з обмеженою відповідальністю «Міжнародний аеропорт «Лиманське».

На жаль, слід зазначити що до теперішнього часу остаточно не вирішено питання подальшої долі майнового комплексу у складі будівель та споруд «Аеропорту «Лиманське». На це є вагомі причини, зокрема індивідуальність та специфіка зазначеного об’єкта як транспортного вузла та відсутність порозуміння з колишнім орендарем - ТОВ «Міжнародний аеропорт «Лиманське». До речі, на теперішній час не виплачена сума заборгованості перед районом складає в цілому 705785,27 грн.

Продовжується робота з перегляду статутних документів комунальних підприємств райради з метою приведення їх у відповідність до вимог чинного законодавства.

Не залишаться без пильного нагляду питання газифікації населених пунктів району. В 2011 році завершено газифікацію с. Степанівка. Завдяки тісній співпраці районної та обласної ради, райдержадміністрації, депутатів всіх рівнів, керівників та мешканців району ми дійшли до нашої спільної мети. Але життя йде далі. Людина ставить собі все нові і нові цілі. Тому ми з депутатським корпусом ставимо собі за мету домогтися якісних змін у водозабезпеченні всіх населених пунктів нашого району.

Перелік робіт по розвитку інфраструктури району шляхом будівництва та ремонту діючих об’єктів можна продовжувати. Хочу сказати, що райрада спільно з райдержадміністрацією вирішувала всі можливі питання. Зокрема вирішено питання фінансування: капітального ремонту Палацу культури в м. Роздільна - 1500,0 тис. грн; капітального ремонту ДЮСШ м. Роздільна - 500,0 тис. грн; заміни насосного обладнання на насосній станції 2-го підйому с. Степанівка, згідно з робочим проектом «Аварійно-відновлювальні роботи на насосній станції 2-го підйому с. Степанівка і магістральному водогоні с. Степанівка - м. Роздільна» - 886,4 тис. грн; будівництва водопровідних мереж у с.Павлівка Степанівської сільради - 303,0 тис. грн; капітального ремонту приміщень дитячого садка у с. Кучурган - 150,0 тис. грн.

Одним з пріоритетних напрямів у роботі постійної комісії з бюджету, банківської діяльності та фінансово-економічних питань (голова комісії І.М. Дворник) є формування, затвердження та виконання бюджету району. Бюджет Роздільнянського району за 2011 рік по доходах виконано (без урахування трансфертів) на 102,5 відсотка, при плані 16992,3 тис. грн фактично надійшло 17417,9 тис. грн, у тому числі по загальному фонду виконано на 100,1 відсотка (при плані 16032,8 тис. грн надійшло 16047,9 тис. грн) та по спеціальному фонду виконано на 142,8 відсотка (при плані 959,5 тис. грн надійшло 1370,1 тис. грн.).

Одним із головних джерел виконання районного бюджету є прибутковий податок з громадян, виконання якого складає 98 відсотків. При річному плані 15918,6 тис. грн, надійшло до районного бюджету 15600,0 тис. грн. Дотацій з державного бюджету надійшло 99,98 відсотка (при плані 67198,2 тис. грн надійшло 67181,7 тис. грн).

Субвенцій на виконання власних повноважень територіальних громад затверджено на 2011 рік 53259,9 тис. грн – фактично надійшло 51698,6 тис. грн.

За результатами роботи народногосподарського комплексу району в 2011 році можна зробити висновки, що економіка району набуває стабільного характеру.

На засіданнях постійної комісії з  питань аграрної політики і земельних відносин, будівництва, транспорту і зв’язку (голова комісії В.І. Писаренко) розглядалась низка важливих питань: про затвердження порядку оформлення короткострокової оренди земельних ділянок із земель, що належать до державної та комунальної власності; про затвердження переліку земельних ділянок, які передаються до комунальної власності, за межами населених пунктів на території сільських, селищної, міської рад району; про розроблення Схеми планування території Роздільнянського району.

За ініціативи депутатів, членів постійної комісії з питань освіти, культури, молодіжної політики, фізичної культури і спорту, охорони здоров’я та соціального захисту населення і особисто голови комісії І.Т. Бичкова, з метою сприяння забезпеченню повноцінної роботи в районі, були розглянуті та винесені на розгляд сесії районної ради наступні питання: про внесення доповнень до рішення райради від 2 липня 2010 року № 415-VI «Про затвердження районної цільової Програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2010-2013 роки»; про внесення змін та доповнень до рішення районної ради від 21 грудня 2007 року № 150-V «Про затвердження районної цільової програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2008-2011 роки»; про внесення змін та доповнень до рішення районної ради від 20 листопада 2003 року № 90-XXIV «Про затвердження районної комплексної програми «Здоров’я» на 2003-2011 роки»; про хід виконання районної програми розвитку системи реабілітації та трудової зайнятості осіб з обмеженими фізичними можливостями, психічними захворюваннями та розумовою відсталістю.

Не залишається поза увагою депутатів, постійних комісій районної ради і таке важливе питання, як літнє оздоровлення дітей. Влітку 2011 року оздоровлення учнів загальноосвітніх шкіл району було організовано в пришкільних таборах, де оздоровились 2459 дітей. Для забезпечення харчування дітей в пришкільних таборах з районного бюджету виділено 368,0 тис. грн. Директори шкіл та пришкільних таборів району забезпечили комплексний підхід до організації оздоровлення і відпочинку дітей та підлітків.

Під постійним контролем постійної комісії районної ради з питань екології, природокористування, надзвичайних ситуацій і ліквідації їх наслідків (голова комісії П.П. Ліпнягов) знаходяться питання: щодо здійснення контролю за використанням та охороною надр шляхом перевірки родовищ корисних копалин; щодо проведення перевірок щодо використання водних об’єктів місцевого значення.

У 2011 році в районі проводилася робота з поліпшення загального екологічного стану території: за рішенням Одеської обласної ради на захист від підтоплення частини території с. Кучурган та смт Лиманське Роздільнянського району виділені кошти з обласного природоохоронного фонду у сумі 1642 тис. грн.

На особистому прийомі побувало 60 жителів Роздільнянського району. В основному всі питання, порушені громадянами, вирішувались безпосередньо на місці або через невеликий проміжок часу. Значна увага в районній раді приділяється роботі з усними та письмовими зверненнями громадян. Робота щодо звернень громадян проводиться відповідно до Закону України «Про звернення громадян». Питання, викладені у зверненнях громадян, що надійшли поштою та на особистому прийомі, мають найрізноманітніший характер: про надання матеріальної допомоги, водопостачання, газифікацію житла, ремонт доріг тощо. За характером звернень першість належить питанням соціального захисту населення, далі йдуть питання комунального господарства, зв’язку. За звітний рік районна рада отримала 12 колективних заяв, в яких звернулась 332 особи.

Статистика показує, що в основному на прийом до голови райради зверталися пенсіонери, учасники війни, ветерани праці, інваліди та інші малозабезпечені верстви населення. Звернення громадян розглядались виконавчим апаратом райради із залученням працівників відповідних відділів та управлінь райдержадміністрації. Чимало звернень розглядались комісійно, із виїздом на місця. На виконання питань, порушених у зверненнях громадян, надавались письмові відповіді, роз’яснення.

Звичайно, якби керівники установ та їх працівники на місцях більш уважніше ставилися до розв’язання проблем громадян, то і заяв до вищих інстанцій було б набагато менше. За звітний час до районної ради надійшло 1546 документів, у тому числі з вищих органів влади 140. Виконавчим апаратом райради вжиті заходи щодо їх своєчасного виконання. За звітний період підготовлено та відправлено 1030 документів. Головою райради видано 302 розпорядження, з них: 199 - з основної діяльності, 103 - з кадрових питань.

Доброю традицією в районі стало проведення загальнодержавних та професійних свят. В звітному періоді головою видано 13 розпоряджень та урочисто нагороджені почесними грамотами 2 мешканці району, грамотами райради - 153 мешканці району та 7 осіб отримали подяку голови райради.

Для того, щоб робота органів місцевого самоврядування була більш результативною, в районі розроблена система взаємодії сільських, селищних рад з райрадою. Регулярно проводяться Дні апарату райради в місцевих радах району, семінари-наради із місцевими головами, секретарями місцевих рад, на яких розглядається чимало актуальних питань, які щодня постають перед органами місцевого самоврядування під час виконання ними власних повноважень. Систематично надається необхідна організаційна і методична допомога депутатам, постійним комісіям районної та сільських, селищних рад, посадовим особам органів місцевого самоврядування. Проводяться семінари-навчання з питань, що найбільш необхідні в повсякденній роботі: земельні відносини, проблеми формування бюджетів місцевих рад, організація роботи громадських формувань.

Консультативно-дорадчим органом райради для більш тісної взаємодії та оперативного вирішення назрілих питань стала координаційна рада з питань місцевого самоврядування при голові райради, до складу якої входять міський, селищний та сільські голови району. В звітному періоді проведено три засідання, на яких розглянуто низка питань. Серед них найважливіші: про шляхи підвищення ефективності використання майна територіальних громад району, порядок узагальнення та проведення систематичного аналізу процесів приватизації; про програми соціально-економічного розвитку місцевих рад району; про практичне застосування норм та стан виконання Закону України від 14 грудня 2010 року № 2784-VI«Про прискорений перегляд регуляторних актів, прийнятих органами та посадовими особами місцевого самоврядування»; про стан виконання в Роздільнянському районі Закону України від 10 січня 2002 року № 2818-ІІІ «Про питну воду та питне водопостачання»; про дотримання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 1 червня 2011 року № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги»; про забезпечення виконання законодавства у сфері дозвільної системи та надання адміністративних послуг; про паспортизацію багатодітних сімей; про впорядкування списків пільговиків на отримання пільгового твердого палива на 2012 рік; про затвердження розмірів соціальної допомоги та мінімальної заробітної плати на 2012 рік; про співробітництво Роздільнянського районного центру зайнятості з органами місцевого самоврядування.

На засідання координаційної ради запрошувались представники Пенсійного фонду України в Роздільнянському районі, відділу Держкомзему в Роздільнянському районі, районного центру зайнятості, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації.

Відповідним рішенням районної ради було затверджено структуру, чисельність виконавчого апарату райради. Протягом звітного періоду працювали над удосконаленням структури, чисельності виконавчого апарату, оптимізацією штатів та роботи.

Районна рада на сьогоднішній день має структурний підрозділ – відділ трудових архівів виконавчого апарату райради, який займається зберіганням, відповідно до умов, визначених Держархівом, документів з особового складу та документів тимчасового зберігання підприємств, установ та організацій, незалежно від форм власності та підпорядкування, що розташовані на території Роздільнянського району або ліквідованих підприємств, установ і організацій – джерел комплектування та актів про вилучення для знищення документів, строки зберігання яких закінчилися.

За звітний рік відділом трудового архіву були прийняті справи по особовому складу ліквідованих підприємств, а саме 9 фондів у кількості 406 одиниць зберігання: справи ТОВ «Рось», ТОВ «Вист», КПСВТГРР «Преса», ТОВ «Гарант плюс золото», СФГ Котовського В.А., СФГ Лелюк Н.В., СФГ Дорожняк Н.В., Роздільнянська районна друкарня, ВАТ «Степовий». В трудовому архіві на теперішній час зберігається 71 архівний фонд у кількості 5 173 одиниць зберігання. Відділом трудового архіву проводиться робота з керівниками підприємств, організацій, які ліквідуються, по роз’ясненню порядку передачі та впорядкуванню справ по особовому складу, складанню історичних довідок та описів. За звітний період у відділі зареєстровано 199 заяв громадян, які звернулися із питаннями соціально-правового характеру, 190 з них отримали позитивні довідки, що складає 95,5 відсотка.

Згідно із Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» районна рада має 6 комунальних підприємств та 2 комунальних заклади, а саме: КПСВТГРР «Лиманське (директор В.Г. Гуменний), КПСВТГРР «Роздільнатеплокомуненерго» (В.В. Дехтяренко), КПСВТГРР «Видавництво газети «Вперед» (Г.С. Степанова), ПСВТГРР «Роздільнянський відділ капітального будівництва» (І.П. Бевзенко), КПСВТГРР «Бюро технічної інвентаризації» (Л.О. Колесник), КПСВТГРР «Роздільнянське джерело» (В.І. Писаренко), КЗСВТГРР «Спартак» (В.С. Заяць), КЗСВТГРР «Роздільнянська центральна районна лікарня» (головний лікар І.Т. Бичков).

Головними завданнями діяльності комунальних підприємств є інвентаризація та оцінка об’єктів нерухомого майна та його реєстрація в державному реєстрі; організація і проведення фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи серед широких верств населення, працівників району; інформування населення про роботу виконавчої і законодавчої гілок влади про соціально-економічний, культурний розвиток району. Робота районної ради, органів місцевого самоврядування знаходить своє відображення на сторінках районної газети «ВПЕРЕД». Взагалі, майже всі заходи, що проходять у районній раді, оприлюднюються через засоби масової інформації. В газеті публікуються матеріали з питань роботи органів місцевого самоврядування та виконавчої влади.

Стало традицією щорічно, до Дня місцевого самоврядування, брати участь в обласному конкурсі на кращу сільську, селищну раду. До речі, в звітному році ІІ місце в даному конкурсі посіла Щербанська сільська рада (сільський голова А.В. Вітюк).

Ефективно працював виконавчий апарат райради (керівник виконавчого апарату А.В. Тегляєв). Протягом року виконавчий апарат райради здійснював організаційне, правове, інформаційне, аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності райради, постійних комісій, президії райради. Забезпечував взаємодію з органами виконавчої влади, органами та посадовими особами місцевого самоврядування. В апараті райради на сьогодні, як і в попередні роки, функціонує шість відділів, у яких працює 9 спеціалістів. Керівник виконавчого апарату та завідувачі відділів постійно беруть участь у навчанні сільських, селищних голів, секретарів місцевих рад. Працівниками апарату забезпечується підготовка та проведення сесій райради, засідань постійних комісій, президії райради, координаційної ради при голові райради, урочистих заходів. Місцевим радам району, окремим депутатам надається юридична допомога з питань застосування законодавства при вирішенні проблемних питань у діяльності рад.

Слід звернути увагу на підвищення професійного рівня працівників органів місцевого самоврядування. В звітному періоді 12 посадових осіб місцевого самоврядування підвищили свою кваліфікацію в Одеському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України. Корисним у цьому плані є налагодження тісної співпраці в рамках укладеної угоди з управлінням Головного управління державної служби України в Одеській області, метою якої є співробітництво та взаємодія щодо реалізації державної політики у сфері служби в органах місцевого самоврядування.

Потрібно підкреслити, що благодійна діяльність притаманна майже всім депутатам райради і ви прекрасно про це знаєте. Завдяки активній позиції депутатського корпусу можна звітувати, що у більшості об’єктів та заходів є імена і підтримка депутатів райради.

Завершуючи звіт, визначу завдання, які вважаю першочерговими для районної, сільських, селищних рад, для посадових осіб місцевого самоврядування: вдосконалювати систему організації прийому виборців депутатами райради, сільськими, селищним головами, приділяти особливу увагу організації прийому громадян за їх місцем роботи та місцем проживання; постійно здійснювати контроль за своєчасністю отримання пільг інвалідами, ветеранами війни і праці, багатодітними та малозабезпеченими сім’ями; сприяти належній роботі об’єктів соціальної сфери: загальноосвітніх шкіл, ФАПів, дільничних лікарень та амбулаторій, Будинків культури та сільських клубів, створення сучасних умов роботи працівникам цих установ; домогтися щорічної звітності депутатів перед виборцями про свою роботу; постійно контролювати питання господарського ставлення до землі; працювати над благоустроєм та належним санітарним станом населених пунктів, їх водозабезпечення; приділити увагу ремонту доріг та транспортному сполученню з районним та обласним центрами.

Шановні депутати, виборці!

В звіті не передбачалось висвітлити всі напрями діяльності райради. Ставилось за мету висвітлити окремі питання та результати роботи депутатського корпусу, проблеми, над якими ми працюємо. Звичайно, не все вдається в нашій роботі, для цього є як об’єктивні, так і суб’єктивні причини. Ми знаємо про невирішені питання. Деякі з них я виклав. Думаю, що про інші ви нам підкажете у своїх листах та виступах. На черговій сесії райради буде розглядатися питання «Про звіт голови Роздільнянської районної ради про свою діяльність за період з березня 2011 року по квітень 2012 року». Прошу депутатів, жителів району, громадськість взяти участь у його обговоренні. Зауваження і пропозиції надавати до райради письмово або за телефонами: 3-16-48, 3-11-42. Але впевнений в одному – разом з вами, за активної вашої підтримки та участі у всіх заходах, ми зможемо і будемо робити значно більше, удосконалювати свою роботу, робити все, щоб виконати свої передвиборчі програми. Впевнений, що звіт районної ради не залишить байдужими виборців, які об’єктивно оцінять роботу мою особисто, депутатів районної ради, її апарату.

 

 

Календар новин

<< < Листопад 2020 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30